WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı cevaplamak için burada. Bize herşeyi sor!
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Ev online farmasi DR. C. TUNA PURE ROSE

DR. C. TUNA PURE ROSE

tarafından admin

Gül insanlık tarihinin her döneminde önemli bir yer tutmuştur.

İhtişamlı ve görkemli görünümünün yanında muhteşem bir kokuya sahip olan gül, asırlardır kadınların güzelliklerini korumak için kullandıkları bir bitkidir.

Mucizeler her zaman doğada gizlidir. Öyle zengin topraklarda yaşıyoruz ki mucizeleri birebir yaşama imkânına sahip olabiliyoruz. Isparta gülü belki de bunun en güzel örneklerinden biri.

 

DAMASK GÜLÜ  –  ISPARTA GÜLÜ

Damask gülü olarak da bilinen ve de gül cinsleri arasında en özeli olan Isparta gülü, senede sadece bir kez açıyor.

Mayıs ayı ortalarında rengi ve kokusu ile Isparta’yı büyüsü altına alan güller, Haziran ayı ortalarında gözlerden kayboluyor.

Böylece Damask güllerinin birer ürünü olan gül suyu ve gül yağı gibi sonuçların ne denli kıymetli birer hazine olduğunu da anlıyoruz. Peki, bu mucizevi özü kıymetli yapan nedir, neden elde etmek için bu kadar çok emek verilir? İşte asıl soru bu.

Gül suyunun da gül yağının da insan yaşamındaki yeri çok büyük ama bizler daha çok geleneksel verilerin de ışığında gülün cilde olan faydaları hakkında bilgi sahibiyiz. En yaygın olarak kullanıldığı alanın bu olduğunu söylemek mümkün…

 

GÜLÜN FAYDALARI

Asırlardır güzelliğin simgesi olan gül bu özelliğini sadece eşsiz kokusu ve güzel görünümünden almaz.

–    Gül zengin bir antioksidan ve besleyici bir içeriğe sahiptir.

Kolajen üretimini destekleyerek cildin elastikiyetini arttırır, güneşin ve çevremizin zararlı etkenlerine karşı cildi korur.

-Özünde bulunan omega-3, omega-6 ve omega-9 yağ asitleri ile cilde yumuşacık bir doku, doğal bir ışıltı vererek cildin yenilenmesini sağlar ayrıca derinlemesine nemlendirir. Cildin genç kalmasına ve yaşlılık belirtilerine karşı etkilidir.

 

ÜRETiM

1- Ürünlerin içeriğinde kullanılan ham maddelerin birçoğu, damıtma adı verilen ve asırlardır kullanılan geleneksel bir yöntemle elde edilir. Damıtma işlemi için kullanılan aletlere imbik adı verilir.

2- Kazanın büyüklüğüne göre, içine damıtılacak olan hasat ve su doldurulur sonrasında kazanın kapağı kapatılır. Isıtıcılar açılır ve kazandaki hasatlı su kaynatılır.

3- Kazanın kapak kısmında yoğunlaşan buhar, su dolu havuz içindeki boruya geldiğinde tekrar sıvı hale geçer ve havuz dışında bu boruya takılmış olan bir cam kaba akar.

4- Kazandaki kaynamış hasatın posası alınır ve gübre olarak geri dönüştürülür. Bu işlem sonucunda hasatın suyu elde edilir.

5- Birinci kaynama sonucunda elde edilmiş olan ve yağı alınmamış suyu imbiğe yeniden doldurularak ikinci kaynatma işlemine geçilir. Bu kaynatma da düşük ateşte yapılır, aksi takdirde yağ elde edilemez.

6- Kazandan gelen boruya bu sefer cam kap ağzı sıkı şekilde sarılarak bağlanır. Bu kapta yağlı su birikir. İkinci defa cam kapta toplanan bu suyun üstünde yağ tabakası oluşur. Suyun üzerinde biriken bu yağ bir şırınga ile çekilir ve bir kapta biriktirilir.

7- Böylelikle damıtma işlemi geleneksel yöntemler kullanılarak tamamlanmış ve Farmasi Pure Rose serisi için hem gül suyu hem de gül yağı elde edilmiş olur.

 

  1. 1. ADIM: Jel ile Derinlemesine Temizleme

Kokusu ve kullanım sonrasında cildinizde bıraktığı ferah his, cilt bakım ritüelinizi daha keyifli hale getirir. Cildinizi derinlemesine temizlerken tazelenmiş ve duru bir cilt görünümü sunar. Makyajı ve cilde yapışan kirleri derinlemesine temizler.

  • Kullanımı: Sabah ve akşam nemli cildinize, hafifçe masaj yaparak uygulayıp durulayınız.

 

  1. ADIM: Gül Suyu ile Tonikleme

Doğal tonik etkisi ile cildi nemlendirir ve doğal nem dengesine kavuşmasına yardımcı olur. Cildinizi kir ve makyaj kalıntılarından arındırırken gözeneklerin sıkılaşmasına destek olur. Saf gül suyu içeriği ile cildinizin beslenmesine katkıda bulunarak tazelenmiş bir görünüm kazanmasını sağlar.

  • Kullanımı: Gül Suyu ile makyaj pamuğunuzu ıslatarak sabah akşam olmak üzere, yüz, boyun ve dekolte bölgenize uygulama yapın. Ayrıca gün içerisinde ihtiyaç hissettiğiniz her an bu uygulamayı yapabilirsiniz. Harici kullanım içindir.

 

  1. 3. ADIM: Gül Yağı ile Güçlendirme

Gül suyundan ayrıştırılarak elde edilen paha biçilmez değerdeki saf gül yağı ile birlikte kayısı, jojoba, aynısefa, badem ve zeytin yağları ile zenginleştirilen formül üstün özellikteki Gül Yağı’nı oluşturmaktadır.

Cildinizde yağlı bir his bırakmayan bu karışım, cilde yumuşaklık verir, yenilenmesine ve ışıltı kazanmasına destek olur.

  • Kullanımı: Cildinizi iyice temizleyin ve hemen ardından Gül Suyu’nu tonik olarak uygulayın. Daha sonra Yüz Yağı’nı parmak uçlarınıza damlatın, hafif ve hassas hareketler ile alın, yanak, çene, boyun ve dekolte bölgelerinize masaj yaparak uygulayın. Sabah,akşam ve ihtiyaç hissettiğiniz her an kullanabilirsiniz.

 

  1. ADIM: Krem ile Nemlendirme

Özel formülü sayesinde cildin beslenmesine, canlı ve nemli kalmasına katkıda bulunur. Hafif ve ipeksi dokusu sayesinde hızlı emilir ve yağlılık hissi bırakmaz. Cildin tazelenmesine ve ışıltılı bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.

  • Kullanımı: Sabah ve akşam, temizlenmiş göz çevresi hariç tüm yüz ve boyun bölgesine uygulayın.

 

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorum Yap